Pierwszy zlot modelarzy lotniczych Piła 2017
 
Witam, 
Przypadło mi w udziale podzielić się z Wami informacjami na temat zlotu w Pile, można śmiało rzec, że to informacje z pierwszej ręki. Ja nie jestem głównym promotorem tej imprezy, ale z przyjemnością dołączam swoje trzy gorsze. 
 
Organizatorzy imprezy to członkowie sekcji modelarskiej przy Aeroklubie Ziemi Pilskiej oraz osoba decyzyjna w życiu AZP- Dyrektor Aeroklubu. Tak więc w imieniu tych wszystkich entuzjastów modelarstwa lotniczego RC i moim własnym bardzo serdecznie zapraszam na: Pierwszy zlot modelarzy lotniczych Piła 27-28.05.2017.
 
W tym miejscu pozwolę sobie w kilku słowach walory miejsca na którym odbędzie się zlot. Na lotnisku w Pile znajduje się bardzo szeroki asfaltowy pas, który pozwala na starty i lądowania wszystkim modelom silnikowym z podwoziem kołowym, dla szybowców i holowników zostanie przygotowany i wykoszony odpowiedni pas przy krawędzie pasa głównego, gdzie piloci szybowców i holowników będą mogli latać niezależnie od startujących czy lądujących obok samolotów. Proszę mi wierzyć miejsca jest tak dużo, że wszyscy się pomieszczą.
 
Kwestia bezpieczeństwa dla  Pilotów i widzów jest dla nas najważniejsza, w związku z tym przy polu wzlotów wyznaczone zostanie miejsce dla Pilotów na wzór Pikniku Żar. Z pośród uczestników zlotu wyznaczymy kierowników lotów, będą się oni zmieniali co godzinę a ich zadaniem będzie decydowanie o kolejności lądowań i startów oraz ostrzeganie Pilotów o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa Pilotów i modeli w danej chwili. Kierownicy ubrani będą w żółte odblaskowe kamizelki. Podczas zapisu od uczestników zlotu wymagane będzie indywidualne ubezpieczenie tak jak to wymaga się na większości imprez modelarskich. 
 
Wszystkie te kwestie zostaną przekazane w sobotę 27 maja 2017 na porannej odprawie po oficjalnym otwarciu zlotu. Uczestnictwo w Pierwszym zlotcie modelarzy lotniczych Piła 2017 jest bezpłatne zarówno dla Pilotów jak i osób towarzyszących. Będzie jednak wystawiona skarbonka do której uczestnicy mogą wrzucać dobrowolne datki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakupy materiałów do modelarni. 
 
W sobotę wieczorem zaplanowany jest Grill i ognisko, dla uczestników zapewniamy darmowe kiełbaski i 6% śpiewniki ;) tak na zachętę do fajnej zabawy. 
 
Dla tych uczestników zlotu, którzy będą korzystali z namiotów czy przyczep kempingowych zostanie wyznaczone odpowiednie miejsce przy domku pilota. Na miejscu jest woda i prąd. Opłata za namiot to 10 zł. W domu Pilota jest możliwość skorzystania z pokoi hotelowych z łóżkiem i czystą pościelą. Do dyspozycji jest 12 miejsc sypialnych w pokojach 3,2 i jednoosobowych. Jest również pomieszczenie z siedmioma miejscami gdzie trzeba mieć własną karimatę i śpiwór. Szczegółowe informacje i zapisy w temacie pokoi u Dyrektora Sławomir Palus - tel. 606 765 402, email: sławomir.palus@azp.pila.pl
 
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie głównej Aeroklubu Ziemi Pilskiej:
https://docs.google....KFhPjA/viewform
 
Na czas zlotu lotnisko będzie zamknięte dla szkolenia samolotowego i szybowcowego. Przewidziane są jednak małe atrakcje lotnicze. 
 
Ważne!
Osobista informacja dla modelarzy szybowników. Posiadamy w sekcji 3 holowniki a ja osobiście jako właściciel firmy Oldgliders ufunduję nagrodę w postaci zestawu szybowca dla ? no może sami podpowiecie za co :) ?
 
Oczywiście będzie możliwość zameldowania się w piątek popołudniu. Kontakt ze mną 516-649-970, kontakt do Wojtka (szef Pilskiej modelarni) 607-838-562 oraz do Bartka 602-814-977.
 
Jeszcze raz serdecznie zapraszam modelarzy z odrzutowcami, akrobatami, makietami, szybowcami i innymi latadłami. Do zobaczenia w Pile :)

Statystyki